Komunikaty duszpasterskie

18 sierpień 2019

94. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Stworzycielu Duchu, Przyjdź.

W przyszłą niedzielę, 25 sierpnia, Sumę o godz. 12.30 odprawi ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś metropolita łódzki w 75. rocznicę likwidacji Getta Łódzkiego. Po Mszy nastąpi odsłonięcie okolicznościowej wystawy umieszczonej w katedrze.

Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór do swoich jednostek organizacyjnych dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat. Za pośrednictwem OHP młodzież ma szansę ukończyć szkołę jednocześnie przyuczając się do wybranego zawodu. Szczegółowe informacje zawarte są na plakatach umieszczonych w gablotach.

W kiosku w głównej kruchcie jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.

 

Sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej udzielany jest w II piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów przygotowują parafie miejsca zamieszkania. Parafia katedralna nie prowadzi przygotowania dla osób spoza parafii. W celu przystąpienia do sakramentu bierzmowania należy udać się do kancelarii swojej parafii, aby uzgodnić z kapłanem sposób i formę przygotowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania w kancelarii katedralnej pragnienia przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydaci przybywają do Archikatedry wraz ze świadkiem o godz. 17.45 przynosząc ze sobą dokument noszący tytuł „Sakrament bierzmowania” (potwierdzający przygotowanie do bierzmowania) z podpisem spowiednika na odwrocie. Dokument ten podaje się kapłanowi bezpośrednio przed przystąpieniem do tego sakramentu. Podczas liturgii obowiązuje strój odświętny.
Terminy:
13 września 2019 r. – Bp Marek Marczak
11 października 2019 r. – Abp Grzegorz Ryś
8 listopada 2019 r. – Bp Ireneusz Pękalski
13 grudnia 2019 r. – Bp Marek Marczak


  • Zasnęła w Panu:
    • śp. Anna Kostrzewa

„Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
Proboszcz


Komunikaty duszpasterskie - pobierz