Komunikaty duszpasterskie

22 kwiecień 2018
 • Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawiony zostanie różaniec w intencji: diakona Karola, odbywającego praktykę w katedrze oraz naszych parafian: diakona Bartłomieja i kleryka Krzysztofa, a także o uproszenie nowych i świętych powołań.
 • O godz. 20.00 Akademicki Wieczór Uwielbienia.
 • 23 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość ku czci Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Porządek Mszy świętych powszedni.
 • W przyszłą niedzielę 29 kwietnia, przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Suma o godz. 12.30 odprawiona zostanie w intencji kapłanów pomordowanych przez dwa systemy totalitarne: hitlerowski i stalinowski.
 • W ramach trwających Wiosennych Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej odbędą się następujące koncerty, na które serdecznie zapraszamy:

  KONCERT III
  24 kwietnia 2018 (wtorek) godzina 19.00
  Karol Mossakowski (Paryż) – recital organowy

  KONCERT IV
  26 kwietnia (czwartek) godzina 19.00
  Gedymin Grubba – organy (Gdańsk)
  Paweł Gruba – bazuny koncertowe (Gdańsk)
  Więcej informacji o koncertach znajduje się na stronie internetowej archikatedry.

 • W kiosku w głównej kruchcie jest do nabycia najnowsza prasa katolicka.

 • Zasnęły w Panu i oczekują zmartwychwstania:

  • Barbara Droś

  • Jadwiga Strzelczyk

  • Krystyna Sawicka

„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

 Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKANLIST ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO

Kochani, Siostry i Bracia,

w poprzednim tygodniu w domu jednej z rodzin w parafii pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Tuszynie Lesie wybuchł gaz. Wszyscy członkowie tej trzypokoleniowej rodziny są ranni, a dom uległ całkowitemu zniszczeniu. Serdecznie Was proszę o modlitwę w intencji tej rodziny i o pomoc materialną dla niej. W niedzielę 29 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzimy zbiórkę ofiar do puszek, aby zaradzić pierwszym potrzebom pokrzywdzonej rodziny i pomóc w odbudowie domu.

Ojciec Święty Franciszek uczy nas rozpoznawania Chrystusa Zmartwychwstałego po Jego ranach. W ranach członków tej tuszyńskiej rodziny rozpoznajemy Mistyczne Ciało Chrystusa, samych siebie, Kościół, który współcierpi, gdy ciepią Jego członkowie.

Przewielebnego Księdza Proboszcza proszę o przeprowadzenie zbiórki ofiar do puszek na rzecz tej rodziny z Tuszyna Lasu w niedzielę 29 kwietnia br., a zebrane fundusze proszę przekazać do kasy Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki

Łódź, dnia 18 kwietnia 2018 rokuKomunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zapraszamy wszystkich na godz. 19.00 do modlitwy o powołania w domach różnych wspólnot zakonnych. Szczegółowe informacje na plakacie.
 2. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku rozpoczyna zapisy na nowy rok szkolny. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po gimnazjum i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie.

Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)