Liturgia i nabożeństwa

„Bo gdzie są dwaj, albo trzej są zebrani w Imię Moje, tam jestem pośród nich.” – Mt 18, 20

niedziele i święta

W niedzielę i święta od 1 września do 30 czerwca Msze Święte są sprawowane w następujących godzinach:

 • 7.00 – Msza Święta z udziałem dorosłych
 • 8.00 – Msza Święta z udziałem dorosłych
 • 9.30 – Msza Święta z udziałem młodzieży (szczególnie przygotowującej się do sakramentu bierzmowania)
 • 11.00 – Msza Święta z udziałem dzieci
 • 12.30 – Msza Święta Summa Parafialna
 • 14.00 – Msza Święta z udziałem dorosłych oraz z udzielaniem sakramentu chrztu świętego w I i III niedzielę miesiąca
 • 17.00 – Msza Święta z udziałem dzieci pierwszokomunijnych oraz ich Rodziców
 • 19.00 – Msza Święta z udziałem studentów

Dodatkowo w każdą niedzielę o godz. 18.00 są sprawowane różne nabożeństwa połączone zwykle z Adoracją Najświętszego Sakramentu

W niedzielę i święta w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) nie ma Mszy Świętych o godz. 14.00 i 17.00.

dni powszednie

W okresie od 1 września do 30 czerwca Msze Święte w dni powszednie są sprawowane w następujących godzinach:

 • 7.00
 • 8.00
 • 12.00 – Msza Święta sprawowana przez księży z Archidiecezji Łódzkiej
 • 17.00
 • 18.00

W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00.

W naszej Parafii podczas wszystkich Mszy Świętych, także w dni powszednie jest głoszona homila.

nabożeństwa październikowe, majowe i czerwcowe

Nabożeństwa październikowe, majowe i czerwcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.30 oraz dodatkowo w soboty o godz. 8.30, natomiast w niedziele i przypadające święta o godz. 18.00.

pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca

Pragnących uczcić sakrament Eucharystii i kapłaństwa, a także modlących się o powołania kapłańskie zapraszamy w pierwsze czwartki miesiąca na Msze Święte oraz nabożeństwo pierwszoczwartkowe o godz. 17.30.

Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odprawiających dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca zapraszamy na Msze Święte w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Dodatkowo modlimy się w Kaplicy Adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz odprawiamy nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 8.30 oraz 17.30.

Tych, którzy pragną oddać cześć Matce Bożej i Jej Niepokalanemu Sercu zapraszamy na Msze Święte wynagradzające za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oraz na dodatkowe nabożeństwa pierwszosobotnie o godz. 8.30 i 17.30.

sakrament pokuty i pojednania

Kto pragnie skorzystać z nieskończonego źródła Bożego Miłosierdzia, które wypływa z sakramenty spowiedzi świętej ma okazję uczynić to w łódzkiej Katedrze codziennie, podczas każdej Mszy Świętej, a także w określonych godzinach dyżurujących kapłanów z całej Archidiecezji Łódzkiej. Spowiedź dodatkowa codziennie, oprócz niedziel i świąt w godz. 10.00-12.00 oraz 14.00-16.00.

Adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się przez cały dzień, od godz. 7.00 do 18.30 w bocznej Kaplicy Adoracji.

środowa nowenna

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest odprawiana w każdą środę o godz. 17.30. Po niej kapłan sprawuję Ofiarę Mszy Świętej we wszystkich intencjach, jakie były wyczytywane na Nowennie. Intencje można składać wraz z dobrowolną ofiarą na Mszę Świętą przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Różańcowej, gdzie ustawiony jest Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz specjalna skarbona na intencje. Przy okazji warto pamiętać, by intencje pisać zwięźle, wyraźnie, a przede wszystkim zgodnie z teologią (np. nie trzeba modlić się za zmarłego św. Jana Pawła II, który już jest ogłoszony świętym, a więc żyje w niebie i modlitwa nie jest już mu potrzebna)

nabożeństwa wielkopostne

W czasie Wielkiego Postu odprawiane są:

 • Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.30 dla dorosłych, o godz. 17.30 dla dzieci oraz o godz. 19.15 dla studentów i dorosłych
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00

rekolekcje parafilane

Rekolekcje parafialne połączone ze spowiedzią świętą są zwykle odprawiane w okresie Adwentu i Wielkiego Postu z oddzielnymi naukami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ich termin może być odmienny każdego roku, dlatego na bieżąco będą one ogłaszane. Czasem oprócz rekolekcji mogą też być organizowane dodatkowe dni skupienia także z możliwością spowiedzi świętej.

inne nabożeństwa

W ciągu roku jest bardzo wiele różnych okazji do dodatkowej modlitwy. O pozostałych nabożeństwach i czasie ich sprawowania kapłani informują na bieżąco w niedzielnych komunikatach duszpasterskich.

Gdyby ktoś życzył sobie poświęcić dewocjonalia, można to zrobić zawsze w zakrystii, gdy jest obecny duchowny.