Zesłanie Ducha Świętego 2022

komunikaty duszpasterskie

 • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe. Od poniedziałku do piątku odprawiane jest o godz. 17.30, w soboty o 8.30.
 • Kończy się dzisiaj okres wielkanocny.
 • Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Porządek Mszy św. powszedni.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej. /program na str. 2/.
 • W sobotę 11 czerwca przypada 28. rocznica święceń kapłańskich Bpa Marka Marczaka.
 • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 •  Rozpoczynamy w naszej katedrze cykl koncertów „Organy solo i kameralnie”. We wtorek, 7 czerwca o godzinie 19.00 z recitalem organowym wystąpi Jakub Garbacz – organista katedry. Koncert związany jest z jubileuszem 20-lecia pracy Jakuba Garbacza w łódzkiej archikatedrze. W programie koncertu znajdą się utwory Dietricha Buxtehudego, Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna, Cesara Francka i Charlesa Marii Widora. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
 • Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) odbędą się w Łodzi warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Przewidziano pracę w grupach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, również dla początkujących w śpiewie i tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z chorałem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.
 • Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).
 • W dniach 23-25 czerwca br. w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca Świętego jest, aby równolegle odbyły się takie spotkania w diecezjach i parafiach. Dlatego już dziś Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziny do udziału w Biegu Rodzinnym, który odbędzie się w parku 3 maja w Łodzi, w dniu 23 czerwca o godz. 18.00 – dla rodziców  dziećmi i o godz. 19.00 spacer nordic walking dla dziadków z wnukami. Zapisy przez adres mailowy: bieg@csr.org.pl. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.
 • Zmarli: +Anna Orłowska, Jadwiga Bazela, Maria Brzosko-Szklarek, Leokadia Pakulska i Wanda Skoneczka.

„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”

                                                                                                          ks. prałat Ireneusz Kulesza                                                                                                                                Proboszcz