XXVI Niedziela Zwykła 2025

Komunikaty kurialne:

Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 4 października. Rozpoczęcie o godz. 10.00

Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny od 1 października rozpoczyna przygotowanie osób dorosłych do chrztu świętego. Natomiast 6 października rusza Katechumenat Małżeński dla par narzeczonych i dla małżonków, którzy chcę odkryć piękno i głębię tego sakramentu. Spotkania będą w sali przy ul. ks. Skorupki 7.

Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny patronki Łodzi odbędą się w sobotę 4 października o godz. 18.00 w kościele na pl. Niepodległości. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Artur Ważny, wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny do naszej
archikatedry.

Ogłoszenia parafialne:

Dzisiaj:

  • o godz. 9.30 – po Mszy Świętej spotkanie III Zakonu św. Franciszka
  • o godz. 15.00 – „Koronka na ulicach miast” – odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku ks. I. Skorupki przed katedrą
  • o godz. 18.00 – Nieszpory

Dziś w naszej Parafii gościmy o. Augustyna, misjonarza z Kamerunu, który dzieli się z nami swoją posługą na misjach. Przy wyjściu z katedry możemy wesprzeć o. Augustyna i jego misje naszą ofiarą. Bóg zapłać!

Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

  • dla młodzieży i studentów – jutro o godz. 19.00, tematem będzie „Dążenie do szczęścia” (przy ul. Ks. Skorupki 9 m 13)
  • dla rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 14 i STO – jutro o godz. 19.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
  • dla rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 2 – we wtorek o godz. 19.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
  • dla dorosłych we Wspólnocie Biblijnej – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ul. Ks. Skorupki 7)
  • dla dzieci, które chciałyby śpiewać w naszej scholi – w sobotę o godz. 10.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
  • dla ministrantów i kandydatów do służby ołtarza – w sobotę o godz. 10.00 (ul. Ks. Skorupki 7)

Miesiąc październik – miesiącem modlitwy różańcowej – od najbliższej środy zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych w następującym porządku:

  • od poniedziałku do piątku – godz. 17.30
  • w soboty – godz. 8.30
  • w niedziele – godz. 18.00

Odmawiając jedną część Różańca świętego z rozważaniami tajemnic możemy każdorazowo uzyskać odpust zupełny.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek – podczas nabożeństwa różańcowego modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
  • w piątek – od godz. 9.00 odwiedziny chorych – prosimy, aby zgłaszać swoich bliskich chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii, aby regularnie przyjeżdżał do nich kapłan z sakramentami
  • w sobotę – po Mszy Świętej wotywnej o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe

W następną niedzielę po Mszach Świętych będziemy mogli usłyszeć poezje i dramaty Karola Wojtyły w wykonaniu pani Magdaleny Markiewicz, aktorki z Krakowa.

Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna, w sobotę 4 października, koszt 290 zł, zapisy w zakrystii i w kancelarii.

Prasa katolicka jest dostępna na stoliku przy prezbiterium.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie: + Jagódkę Kłobukowską, l. 10, + Irenę Janicką, l. 80 oraz + Wandę Opoczyńską, l. 94

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…