Komunikaty kurialne:
Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 4 października. Rozpoczęcie o godz. 10.00
Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny od 1 października rozpoczyna przygotowanie osób dorosłych do chrztu świętego. Natomiast 6 października rusza Katechumenat Małżeński dla par narzeczonych i dla małżonków, którzy chcę odkryć piękno i głębię tego sakramentu. Spotkania będą w sali przy ul. ks. Skorupki 7.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny patronki Łodzi odbędą się w sobotę 4 października o godz. 18.00 w kościele na pl. Niepodległości. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Artur Ważny, wyruszy procesja z relikwiami św. Faustyny do naszej
archikatedry.
Ogłoszenia parafialne:
Dzisiaj:
- o godz. 9.30 – po Mszy Świętej spotkanie III Zakonu św. Franciszka
- o godz. 15.00 – „Koronka na ulicach miast” – odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy pomniku ks. I. Skorupki przed katedrą
- o godz. 18.00 – Nieszpory

Dziś w naszej Parafii gościmy o. Augustyna, misjonarza z Kamerunu, który dzieli się z nami swoją posługą na misjach. Przy wyjściu z katedry możemy wesprzeć o. Augustyna i jego misje naszą ofiarą. Bóg zapłać!
Zapraszamy na spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:
- dla młodzieży i studentów – jutro o godz. 19.00, tematem będzie „Dążenie do szczęścia” (przy ul. Ks. Skorupki 9 m 13)
- dla rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 14 i STO – jutro o godz. 19.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
- dla rodziców dzieci komunijnych ze SP nr 2 – we wtorek o godz. 19.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
- dla dorosłych we Wspólnocie Biblijnej – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej (ul. Ks. Skorupki 7)
- dla dzieci, które chciałyby śpiewać w naszej scholi – w sobotę o godz. 10.00 (ul. Ks. Skorupki 7)
- dla ministrantów i kandydatów do służby ołtarza – w sobotę o godz. 10.00 (ul. Ks. Skorupki 7)


Miesiąc październik – miesiącem modlitwy różańcowej – od najbliższej środy zapraszamy wszystkich Parafian, dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych w następującym porządku:
- od poniedziałku do piątku – godz. 17.30
- w soboty – godz. 8.30
- w niedziele – godz. 18.00
Odmawiając jedną część Różańca świętego z rozważaniami tajemnic możemy każdorazowo uzyskać odpust zupełny.
W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- w czwartek – podczas nabożeństwa różańcowego modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne
- w piątek – od godz. 9.00 odwiedziny chorych – prosimy, aby zgłaszać swoich bliskich chorych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii, aby regularnie przyjeżdżał do nich kapłan z sakramentami
- w sobotę – po Mszy Świętej wotywnej o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe
W następną niedzielę po Mszach Świętych będziemy mogli usłyszeć poezje i dramaty Karola Wojtyły w wykonaniu pani Magdaleny Markiewicz, aktorki z Krakowa.
Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna, w sobotę 4 października, koszt 290 zł, zapisy w zakrystii i w kancelarii.

Prasa katolicka jest dostępna na stoliku przy prezbiterium.
W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie: + Jagódkę Kłobukowską, l. 10, + Irenę Janicką, l. 80 oraz + Wandę Opoczyńską, l. 94
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…