XII Niedziela Zwykła 2024

komunikaty duszpasterskie

Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe.

W minionym tygodniu Ksiądz Kardynał Grzegorz Ryś wręczył dekrety dotyczące zmian personalnych. Ksiądz Prałat Ireneusz Kulesza, Proboszcz parafii Katedralnej, z powodu osiągnięcia w tym roku wieku emerytalnego przewidzianego dla księży w Archidiecezji Łódzkiej, z dniem 28 września przejdzie w stan spoczynku. Z tym samym dniem urząd Proboszcza Katedry obejmie Ksiądz Kanonik Jarosław Kaliński, dotychczasowy Proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego w Łodzi na Bałutach. Z kolei Ksiądz Krzysztof Petruk, wikariusz Katedry z dniem 25 sierpnia przejdzie do parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi na Julianowie.

27 czerwca – dzień Imienin Abpa Seniora Władysława Ziółka, a 28 czerwca – Imieniny obchodzić będzie Biskup Ireneusz Pękalski. W modlitwach upraszajmy łaski dla Solenizantów. 28 czerwca swoje imieniny obchodzi też Ksiądz Prałat Ireneusz Kulesza, Proboszcz naszej Archikatedry. Polecajmy osobę Księdza Proboszcza w naszych osobistych modlitwach. Msze Święte w intencji Solenizanta odprawione zostaną: 23 czerwca o godz. 9.30, 28 czerwca o godz.7.00, 8.00 i 18.00 oraz w niedzielę 30 czerwca o godz. 12.30.

24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

29 czerwca uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu modlitwą wspieramy Ojca Świętego Franciszka, a taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi zaprasza na Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia powołania św. Faustyny patronki Łodzi, które odbędą się 29 czerwca br. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Parku Wenecja koncertem ze świadectwami, a następnie bieg lub przejście z relikwiami do katedry szlakiem św. Faustyny, gdzie o godz. 14.00 celebrowana będzie Msza Święta dziękczynna. Szczegóły na plakacie.

Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” zaprasza wszystkich swoich absolwentów oraz obecnych studentów na przygotowania do Roku Jubileuszowego DA5. Organizowany jest Międzypokoleniowy Chór złożony z dawnych oraz obecnych „Piątkowiczów”. Chętnych do włączenia się w ten element oprawy muzycznej naszego wspólnego jubileuszu zachęcamy do udziału w najbliższej próbie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 12.00 w budynku Duszpasterstwa.

Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA! W miesiącu lipcu i sierpniu w katedrze obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy Świętych: tzn.: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00, a w dni powszednie o godz.1 7.00. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 – 17.00. W soboty nieczynna.

W dniach 22-30 lipca organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z naszej Parafii. Kierownikiem turnusu będzie ks. Rafał. W koloniach biorą udział głównie ministranci i młodzież z terenu naszej parafii oraz kilka osób zaprzyjaźnionych z Katedrą. Już teraz serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaufanie i Uczestnikom za chęć spędzenia czasu wakacji w naszej wspólnocie. Kolonie odbywać się będą w ośrodku kolonijnym w Ochotnicy Dolnej w Gorcach. W programie przewidzianych jest bardzo wiele atrakcji. Mimo tego, że kadra nie zarabia żadnych pieniędzy tylko organizuje wyjazd wolontaryjnie, to koszty wyjazdu i tak są spore, bo wynoszą 2350 zł za jednego Uczestnika. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy naszej Parafii dokonało już wsparcia, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziś jest okazja wsparcia finansowego naszej młodzieży. Po Mszy Świętej można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel do puszki, za co składamy serdeczne Bóg zapłać!

Przy stoliku przed ołtarzem dostępna jest niedzielna prasa katolicka.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za wpłaty na konto bankowe parafii
z przeznaczeniem na remont katedralnej wieży.

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA PW. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
90-458 ŁÓDŹ, UL. KS. IGNACEGO SKORUPKI 9
BANK PEKAO S.A. V O/ŁÓDŹ
29 1240 1545 1111 0000 1167 6274