rye, corn, harvest-7128823.jpg

XI Niedziela Zwykła 2024

komunikaty duszpasterskie

Dzisiaj, o godz. 12.30 ks. Marek Kudła, który przez ostatni rok odbywał praktykę diakońską w katedrze, odprawi Mszę św, Prymicyjną, udzieli specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki.

W sobotę 22 czerwca o godz. 16.00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie przyjmie święcenia biskupie ks. prał. Krzysztof Nykiel Regens Penitencjarii Apostolskiej, pochodzący z Archidiecezji Łódzkiej. Pamiętajmy o Biskupie Nominacie w naszych modlitwach.

Duszpasterstwo Rodzin wraz Instytutem Teologicznym w Łodzi zapraszają osoby chcące pogłębić swoją wiedzę z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie do uczestnictwa w rocznym Studium Życia Rodzinnego. Zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę od października do czerwca. Szczegóły i zapisy na stronie www.duszpasterstworodzinlodz.pl

Duszpasterstwo Rodzin wraz ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych. Spotkania odbywać się będą online o godz. 18.30, we wtorki i czwartki od 16 lipca do 13 sierpnia. Szczegóły i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Salezjanie zapraszają chłopców i dziewczęta do nauki informatyki i mechatroniki w Technikum Salezjańskim, a także mechatroniki we współpracy z przedsiębiorstwami z branży kolejowej oraz energetyki odnawialnej w Salezjańskiej Szkole Branżowej I stopnia. Nauka w obu szkołach jest nieodpłatna. Szkoły znajdują się w Łodzi przy ul. Wodnej 34. Rekrutacja trwa do końca czerwca br. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w bursie salezjańskiej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szkolyrzemiosl.edu.pl oraz pod numerem telefonu 22 6718480.

Trwa nabór do klasy pierwszej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi przy ul. Sosnowej. Szkoła oferuje bezpłatną naukę przedmiotów ogólnokształcących i muzycznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 czerwca. Natomiast badanie predyspozycji muzycznych odbędzie się 24 czerwca.

W miesiącu lipcu i sierpniu w katedrze obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych: tzn.: w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.

W kiosku w głównej kruchcie katedry dostępna jest niedzielna prasa katolicka.

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i za wpłaty na konto bankowe parafii z przeznaczeniem na remont katedralnej wieży

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA PW. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
90-458 ŁÓDŹ, UL. KS. IGNACEGO SKORUPKI 9
BANK PEKAO S.A. V O/ŁÓDŹ

29 1240 1545 1111 0000 1167 6274

Za śp. Jadwigę Guziak i nasze siostry i naszych braci, którzy zasnęli snem śmierci, módlmy się:
„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”