Komunikaty duszpasterskie

23 lipiec 2017
  • W związku ze zbliżającym się dniem Św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, dzisiaj podczas Mszy św. odprawianej o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji kierowców, motocyklistów, rowerzystów i podróżnych. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi poświecenie pojazdów ustawionych wokół katedry przy ulicy: Piotrkowskiej, ks. Skorupki i Św. Stanisława.
  • Również 25 lipca, w dzień Św. Krzysztofa, po Mszy św. odprawianej o godz. 18.00 poświęcone zostaną pojazdy.
  • 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
  • W miesiącu lipcu i sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 14.00 i 17.00, a w dni powszednie o godz. 9.00 i 17.00.
  • Podczas letnich wyjazdów nie zapominajmy o niedzielnej Mszy świętej, o codziennej modlitwie i ciekawej duchowej lekturze. Wszystkim wyjeżdżającym na zagraniczne wakacje oferujemy DZIEŃ PAŃSKI – materiały liturgiczne, które pobrać można w zakrystii.
  • Po raz kolejny łódzka Caritas organizuje zbiórkę przyborów szkolnych pod nazwą „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”. W zakrystii znajduje się lista potrzebnych przyborów. Akcja trwa do niedzieli 27 sierpnia.
  • Przy stoliku pod chórem dostępna jest najnowsza prasa katolicka.

Odeszli do wieczności:

  • Janusz Korejwo
  • Wiesława Kurkowska
  • Grzegorz Domagała

„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKAN


 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

Czas wakacji, który się już rozpoczął, to okazja do wielu duchowych przeżyć. Taką możliwością są rekolekcje w drodze, czyli piesze pielgrzymki. W naszej archidiecezji istnieje wiele okazji, żeby wziąć udział w takich dziełach.

W tym roku w całej archidiecezji pielgrzymujemy pod hasłem – JESTEŚMY ŻYWĄ KORONĄ MARYI. Dzięki hasłu i rozważaniom będziemy w drodze przygotowywać się do Jubileuszu 300-lecia koronacji wizerunku jasnogórskiego.

Archidiecezja Łódzka organizuje 15 pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z różnych miast i miejscowości: Aleksandrowa Łódzkiego, Bełchatowa, Grocholic, Kaszewic, Koluszek, Łasku/Buczku/Szczercowa, Łodzi, Milejowa, Ozorkowa, Pabianic, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Sulejowa, Widawy i Zgierza.

Większość pielgrzymek udaje się na Jasną Górę na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (26 sierpnia). Piesza Pielgrzymka Piotrkowska pielgrzymuje na wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16 lipca), a Piesza Pielgrzymka z Tomaszowa Mazowieckiego na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia). Odbędzie się także już II. piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna z Pabianic, która uda się do Niepokalanowa (10-15 sierpnia). Zapisy i szczegółowe informacje o wszystkich pielgrzymkach będą dostępne we wszystkich ośrodkach duszpasterskich naszej archidiecezji.

92. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Wyjście pielgrzymki poprzedzi modlitwa-nowenna, która będzie odprawiana we wszystkich parafiach Łodzi. Zapisy rozpoczną się 12 sierpnia. Szczególna zniżka w tym roku - 30%, dotyczyć będzie członków wszystkich ugrupowań harcerskich (ZHP, ZHR, Skauci Europy).


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)