00

Zapraszamy do archikatedry na koncerty z cyklu Polish Camerata Swojemu Miastu, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego w ramach projektu „Sturm und Drang w europejskiej i polskiej Muzyce XVIII wieku”:

Czytaj więcej...

00

W dniach 18, 20, 25 i 27 kwietnia 2017 r. odbędą się Wiosenne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej.

Czytaj więcej...

00

Zapraszamy na cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" w ramach projektu "Mozartowi 41 symfonii w 260 rocznicę urodzin". Orkiestrą dyryguje Marek Głowacki.

Czytaj więcej...

00

W dniach 11, 13, 18 i 20 października 2016 r. odbywają się koncerty w łódzkiej archikatedrze.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

00

STUDIUM MUZYKI KOŚCIELNEJ ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ zaprasza na koncert zespołu Liquescentes w poniedziałek – 27 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 w Bazylice archikatedralnej w Łodzi (ul. Piotrkowska 265).

Czytaj więcej...

00

W dniach 12, 14, 19, 26 kwietnia 2016 r. tradycynie już odbędą się Wiosenne Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Poniżej zamieszczamy program koncertów i sedecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

00

1 marca odbył się koncert poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Czytaj więcej...

01

Łódzka Orkiestra Filmowa pod dyrekcją Piotra Piątkowskiego, trzy chóry: Stowarzyszenia Śpiewaczego „Canto Alegre" w łodzi, Społecznej Akademii Nauk i Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia" z Aleksandrowa Łódzkiego oraz zespół pieśni i tańca „Łódź", współtworzyli Uroczysty Koncert Noworoczny, który odbył się 14 stycznia w łódzkiej katedrze.

Czytaj więcej...

02

W polską tradycję w okresie Bożego Narodzenia wrosło kolędowanie. Należy zauważyć, że nie tylko naród polski szczyci się swymi kolędami. Mają Niemcy swoje Weihnachtslieder, Rosjanie swoje koliady, zaś Francuzi śpiewają swoje Noëls.

Czytaj więcej...

00W polską tradycję w okresie Bożego Narodzenia wrosło kolędowanie. Należy zauważyć, że nie tylko naród polski szczyci się swymi kolędami. Mają Niemcy swoje Weihnachtslieder, Rosjanie swoje koliady, zaś Francuzi śpiewają swoje Noëls.

Czytaj więcej...