00

- „W dniu dzisiejszym, gromadzimy się w naszej łódzkiej katedrze, aby zanieść tę modlitwę eucharystyczną do Boga Trójjedynego w intencji obecnego następcy świętego Piotra, Papieża Franciszka. W dniu dzisiejszym czynimy tę modlitwę w szczególny sposób, ponieważ chcemy dzisiaj oddać cześć pierwszemu papieżowi św. Piotrowi!” – mówił bp Marek Marczak.

W liturgiczne wspomnienie świętych apostołów Piotra i Pawła, w łódzkiej bazylice archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki, sprawowana była Msza święta w intencji Ojca Świętego Franciszka. Liturgii przewodniczył ks. bp Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej.

- „Święci, których czcimy, w tym zwłaszcza święci Piotr i Paweł, są dla nas przykładem do naśladowania.” – mówił w homilii ksiądz biskup. „W dniu dzisiejszym, święci męczennicy są przykładem dla współczesnych pasterzy Kościoła, dlatego pasterze powinni dostrzec ich szczególne przywiązanie do Mistrza oraz ich wielką wiarę.” – podkreślił celebrans.

W czasie liturgii, śpiew prowadziła schola gregoriańska, złożona z uczestników VII warsztatów śpiewu gregoriańskiego – Cantus Gregorianus, które w tych dniach odbywają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)