Aktualności

00

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Łódzkim ks. bp. Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.

Czytaj więcej...

20190710TAIZE

Jan Paweł II w czasie wizyty w Taizé, mówił, że „Wspólnota z Taizé znana jest z pełnego nadziei zaufania, którym darzy ludzi młodych. (…) do Taizé przybywa się jak do źródła. Wędrowiec zatrzymuje się, zaspakaja pragnienie i rusza w dalszą drogę.”

Czytaj więcej...

20190710 Rys

– Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Z tej okazji metropolita łódzki – arcybiskup Grzegorz Ryś skierował do wszystkich mieszkańców Łodzi i całej Archidiecezji swoje wakacyjne pozdrowienia i życzenia. Czas wakacji, wypoczynku – nie jest czasem nic nierobienia – zauważa arcybiskup Grzegorz..

Czytaj więcej...

00

– Nie wychodzimy w świat z Jezusem jako mało życzliwi recenzenci. Nie wychodzimy w świat z Jezusem, żeby przeciwko komukolwiek protestować i na kogoś krzyczeć. Wychodzimy z Jezusem po to, żeby On nas uczył patrzenia na rzeczywistość. Wtedy odkryjemy jak ten świat jest nam zadany przez Jezusa, byśmy go przyjęli w sam środek przemiany Eucharystycznej  – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś.

Czytaj więcej...

00

Setki osób wzięło udział w łódzkim Marszu dla życia i rodziny, który już po raz kolejny przeszedł przez centrum Łodzi. Podobnie jak w ubiegłym roku, wielkie święto rodziny rozpoczęła Msza Święta w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Placu Kościelnym.

Czytaj więcej...

00

– Jeśli się poddacie Duchowi Świętemu, to nic was nie zatrzyma. Jeśli będzie was napędzać miłość od środka, to nie zatrzyma was, żaden strach o siebie, ani strach o to, co się z wami może stać. – mówił do bierzmowanych metropolita łódzki.

Czytaj więcej...

agnus4

Drogim Parafianom i Gościom, z okazji Świąt Wielkanocnych, duszpasterze z Bazyliki Archikatedralnej życzą:

Czytaj więcej...

00

Zasnął w Panu mecenas Jan Olszewski – wielki patriota, obrońca w procesach działaczy antykomunistycznych, człowiek „Solidarności”, pierwszy po wojnie Premier rządu wybranego w pełni wolnych wyborach.

Czytaj więcej...