Aktualności

00

W związku ze zbliżającym się dniem Św. Krzysztofa, Patrona Kierowców, w niedzielę 23 lipca, podczas Mszy św. odprawianej o godz. 12.30 modlić się będziemy w intencji kierowców, motocyklistów, rowerzystów i podróżnych. Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi poświecenie pojazdów ustawionych wokół katedry przy ulicy: Piotrkowskiej, ks. Skorupki i Św. Stanisława.

Czytaj więcej...

00

26 lipca, w liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, obchodzimy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

Czytaj więcej...

001

W tym roku przypada 300. rocznica koronacji jasnogórskiego Obrazu Matki Bożej jako Królowej Korony Polskiej. Centralne uroczystości jubileuszowego świętowania będą miały miejsce 26 sierpnia 2017 r., w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W tym dniu, wraz z Episkopatem Polski, przedstawicielami władz państwowych, w obecności rzeszy wiernych będziemy dziękować za jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Głównym punktem będzie nasza modlitwa, uroczysta Eucharystia.

Czytaj więcej...

00

Caritas zaprasza rowerzystów Archidiecezji Łódzkiej do akcji: "Zbieraj z nami kilometry dla łódzkiej Caritas".

Czytaj więcej...

00

W niedzielę, 9 lipca, prowadzona jest w naszej Archikatedrze zbiórka do puszek pod hasłem "Katedra-Katedrze". Ofiary z kwesty są w całości przeznaczone na remont zniszczonej w wyniku pożaru Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

00

1 lipca 2017 r. ksiądz prałat Ireneusz Kulesza - proboszcz, u stóp Pani Jasnogórskiej zawierzył naszą parafię p.w. Św. Stanisława Kostki Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.

Czytaj więcej...

00

Po raz kolejny łódzka Caritas organizuje zbiórkę przyborów szkolnych pod nazwą „TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW”. Akcja ma na celu polepszenie warunków nauki dla dzieci z biedniejszych rodzin. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tym dziele.
W zakrystii znajduje się lista potrzebnych przyborów. Akcja trwa do niedzieli 27 sierpnia.

Czytaj więcej...

00

- „W dniu dzisiejszym, gromadzimy się w naszej łódzkiej katedrze, aby zanieść tę modlitwę eucharystyczną do Boga Trójjedynego w intencji obecnego następcy świętego Piotra, Papieża Franciszka. W dniu dzisiejszym czynimy tę modlitwę w szczególny sposób, ponieważ chcemy dzisiaj oddać cześć pierwszemu papieżowi św. Piotrowi!” – mówił bp Marek Marczak.

Czytaj więcej...

01a

Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła już od połowy III wieku obchodzona jest wspólnie 29 czerwca.

Czytaj więcej...

00

W niedzielę, 25 czerwca 2017 r. na Mszy św. o godz. 11.00 do wspólnoty ministranckiej naszej parafii zostało przyjętych 2 chłopców.

Czytaj więcej...