XXXII Niedziela Zwykła 2023

Komunikaty duszpasterskie

O godz. 18.00 odprawione zostaną Nieszpory.

VII Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.

Wspólnota Ruch Czystych Serc zaprasza wszystkie młode osoby na ogólnopolskie skupienie pt. „Świętość na pierwszym planie”, które odbędzie się 18 listopada w par. pw. św. Brata Alberta na Widzewie. W programie konferencje znanych osób, film, Msza św. i adoracja. Zapisy oraz szczegóły na Facebooku, na wydarzeniu pt. „Świętość na pierwszym planie”.

Nasi Parafianie: Pani Jola i jej mąż Pan Paweł rodzice trojga małych dzieci, a żona jest w 8 miesiącu ciąży z czwartym dzieckiem, w lipcu miała wypadek, jest teraz w szpitalu pod obserwacją lekarzy. Przez tę trudną sytuację mąż zmuszony został do zawieszenia działalności gospodarczej, by zaopiekować się dziećmi. Jako rodzina znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Dzisiaj, przy wyjściu z katedry przeprowadzana jest zbiórka ofiar na pomoc dla nich. Bóg zapłać za dary serca!

W październiku przeprowadzony został przegląd stanu technicznego dachu i wieży katedry. Okazało się, że cztery wieżyczki usytuowane na narożnikach muru u podstawy hełmu dużej wieży są w złym stanie. Uszkodzone jest pokrycie z blachy miedzianej, częściowo zniszczone jest deskowanie, a przede wszystkim znacznej erozji uległy podstawy żelbetowe hełmów tych wieżyczek, jak również odspoiły się betonowe elementy ozdobnych konsoli. W minionych dniach zostały rozpoczęte prace ratunkowe tych wieżyczek, polegające na zdemontowaniu elementów zagrażających bezpieczeństwu osób znajdujących się w pobliżu wejścia do katedry. W najbliższych dniach odkryte konstrukcje ostaną wstępnie zabezpieczone przed zbliżającą się zimą. Prace naprawcze, po opracowaniu technologii naprawy i po ich uzgodnieniu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, rozpoczną się na wiosnę. Wstępne oszacowanie kosztów naprawy przez inżyniera rzeczoznawcę to kwota ponad 430 000,00 zł. Trwa poszukiwanie środków. Zdjęcia z uszkodzeń dostępne są na katedralnej stronie internetowej: www.katedra.lodz.pl

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane do skarbony i za wpłaty na konto bankowe parafii

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA PW. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
90-458 ŁÓDŹ, UL. KS. IGNACEGO SKORUPKI 9
BANK PEKAO S.A. V O/ŁÓDŹ 29124015451111000011676274

W kiosku w głównej kruchcie katedry jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy!

U naszych ministrantów można nabywać kalendarze adwentowe dla dzieci. Koszt kalendarza to 20 zł, a dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo ministrantów.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne odmawiane są w każdą niedzielę o godz. 9.00. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych i za zmarłych parafian.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.