XXXI Niedziela Zwykła 2023

komunikaty duszpasterskie

Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa, a po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

O godz. 18.00 odprawione zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne z modlitwą za zmarłych.

Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Ksiądz Kardynał chce podzielić się doświadczeniami z obrad synodalnych i odpowiedzieć na pytania, które będzie można zadać w trakcie spotkania. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z dokumentem końcowym pierwszej sesji synodu, który znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej oraz na naszej stronie w „Aktualnościach”. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w archikatedrze łódzkiej.

Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej sprawowana będzie 8 listopada o godz. 12.00. w bazylice archikatedralnej.

Msza św. w intencji polskich dzieci uwięzionych w obozie koncentracyjnym przy ul. Przemysłowej sprawowana będzie pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia 9 listopada o godz. 12.00 w kościele pw. Opatrzności Bożej w Łodzi (ul. dr. Józefa Kolińskiego 26). Po Mszy św. przejdzie procesja pod pomnik „Pękniętego Serca”, w której niesione będą fotografie pomordowanych dzieci i odczytywane ich imiona i nazwiska.

W Święto Niepodległości (11 listopada) o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia w intencji Ojczyzny.

Od dziś można nabywać u ministrantów „Kalendarze Adwentowe” dla dzieci. Koszt kalendarza to 20 zł. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo ministrantów.

11 listopada w Święto Niepodległości po Mszy o 10.00 ministranci będą rozprowadzać biało-czerwone chorągiewki, kotyliony i przypinki, aby w ten sposób każdy mógł uczcić to narodowe Święto. Składana przy tej okazji ofiara jest dobrowolna i zebrana kwota będzie przeznaczona na duszpasterstwo ministrantów.

Ks. Rafał zaprasza serdecznie młodzież ze szkół ponadpodstawowych i studentów na spotkania formacyjne w poniedziałki o godz. 19.00 do sali katechetycznej przy ul. Skorupki 7.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej.

W kiosku w głównej kruchcie katedry jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy!

Pomódlmy się za śp. + Janinę BALIŃSKA, + Teresę MACIEJEWSKĄ i za naszych bliskich zmarłych.
„Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie”