all saints, christian, holy-2887463.jpg

XXX niedziela Zwykła 2023

komunikaty duszpasterskie

Dzisiaj, o godz. 18.00 odprawione zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe za tych, którzy w tym roku odeszli do wieczności. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe ofiarujemy za wszystkich zmarłych.

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

W dzień Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny, z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o godz. 14.00. O godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją i wypominkami.

Kard. Grzegorz Ryś zaprasza na Mszę św. w intencji zmarłych, którą będzie sprawował 1 listopada o godz. 18.00 na cmentarzu dla osób bezdomnych przy ul. Zakładowej 4.

Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.

2 listopada, Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Nabożeństwo żałobne z procesją i z wypominkami odprawione będzie o godz. 17.30.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy dzisiaj przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne odmawiane są w każdą niedzielę o godz. 9.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych w dniach od 1 do 8 listopada odprawiana jest Msza święta o godz. 17.00.

Nawiedzając cmentarz lub w katedrze kryptę biskupów w dniach od 1 – 8 listopada, można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

W tym tygodniu przypada:

I piątek miesiąca – o godz. 8.00, 12.00 i 17.00 Msza św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństwo wynagradzające
I sobota miesiąca – o godz. 8.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo.  O godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny i za zmarłych absolwentów, profesorów i pracowników Szkoły Muzycznej z ul. Sosnowej. Później adoracja do godz. 15.00.

W tym dniu przypada 6. rocznica objęcia Archidiecezji Łódzkiej i ingresu do archikatedry kardynała Grzegorza Rysia metropolity łódzkiego.

Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są
wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i
wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w: Łodzi – Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104.

W niedzielę, 5 listopada 2021, podczas Mszy św. o godz. 17.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami.

III edycja Łódzkich Zaduszek za Żołnierzy Wyklętych odbędzie się 5 listopada 2023 r. w par. pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi (ul. Obywatelska 60). Spotkanie rozpoczniemy o godz. 16.30 projekcją filmu „Żołnierz Rzeczypospolitej” poświęconego Edwardowi
Bzymkowi- Strzałkowskiemu (majorowi AK, więźniowi UB), po której o godz. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji Żołnierzy Niezłomnych.

W kiosku parafialnym jest do nabycia niedzielna prasa katolicka. Zapraszamy!

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.

Odeszli do Pana: + Jadwiga Kuczkowska i + Zbigniew Karwowski. Za tych zmarłych i za naszych zmarłych krewnych i parafian i za dusze w czyśćcu cierpiące…
„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”