XXIX Niedziela Zwykła 2023

komunikaty duszpasterskie

Marsz Pamięci św. Jana Pawła II odbędzie się dziś. Rozpoczęcie w kościele św. Faustyny przy Pl. Niepodległości Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. O 15.20 zawiązanie zgromadzenia przy pomniku św. Siostry Faustyny i przemarsz ul. Piotrkowską w kierunku katedry. Po dojściu na Plac Katedralny św. Jana Pawła II przed pomnikiem Świętego Papieża odśpiewane zostaną pieśni i odmówione modlitwy.

Dziś o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe w intencji misji.

27 października o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. bpa Jana Kulika z okazji 28. rocznicy śmierci.

28 października przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy dzisiaj przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne odmawiane są w każdą niedzielę o godz. 9.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych w dniach od 1 do 8 listopada odprawiana jest Msza święta o godz. 17.00.

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie przy udziale Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Łódzkiej organizuje konferencję „Ku trzeźwości narodu – wezwani do działania”. Odbędzie się ona w sobotę 28 października o godz. 8.30 w auli przy ul. ks. I.
Skorupki 3. Celem konferencji jest przybliżenie założeń Narodowego Programu Trzeźwości i wskazanie możliwości zaangażowania osób, środowisk i instytucji, które mogą i powinny troszczyć się o trzeźwość. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia: https://duszpasterstworodzinlodz.pl/konferencja-ku-trzezwosci-narodu-wezwani-do-dzialania-28-pazdziernika-2023r/

W kiosku parafialnym jest do nabycia niedzielna prasa katolicka. Zapraszamy!

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.