XXVIII Niedziela Zwykła 2023

komunikaty duszpasterskie

Obchodzimy dzisiaj XXIII Dzień Papieski pod hasłem “Św. Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”. Przy wyjściu z katedry prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą młodzież studiującą pochodzącą z niezamożnych rodzin. Młodzież ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadza Papieskie Kremówki.

15 października 1922 roku odbyła się konsekracja łódzkiej katedry. Dziś w 101. rocznicę wydarzenia, którym dedykowano tę świątynię na wieczną własność Panu Bogu, dziękujemy za architektów, budowniczych i wszystkich troszczących się o piękno Domu Bożego. Dziękujemy też za wszystkie łaski, jakimi Ojciec Niebieski obdarza modlących się w Bazylice Matce Kościołów Archidiecezji.

O godz. 18.00 odbędzie się dziś nabożeństwo różańcowe.

Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA5.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny w Łodzi.

„W hołdzie Duchownym Niezłomnym – bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski” – głosi treść ustawy ogłaszającej Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, który obchodzony jest co roku 19 października, w rocznicę
porwania i początku męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Na wypominki za zmarłych przyjmujemy dzisiaj przy stoliku pod chórem, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne i półroczne odmawiane są w każdą niedzielę o godz. 9.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych w dniach od 1 do 8 listopada odprawiana jest Msza święta o godz. 17.00.

21 października o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. bpa Kazimierza Tomczaka, w 56. rocznicę śmierci pierwszego bpa pomocniczego Łodzi.

W kiosku parafialnym jest do nabycia niedzielna prasa katolicka. Zapraszamy!

Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby parafii.

Zasnęli w Panu: śp.: + Jerzy BEDNAREK, + Elżbieta GAJDKA, + Wiesława CIEŚLAK, + Aleksander KWIATOSIŃSKI, + Genowefa JACEK, + Janisław FILIPCZAK.