Rekolekcje Adwentowe 2022

W tym roku w Adwencie przeżywamy po raz kolejny nasze parafialne Rekolekcje. Z tej racji, że Rekolekcje odprawialiśmy nie dawno w październiku z racji na 100. Rocznicę konsekracji Katedry, obecne Rekolekcje mają charakter Dnia Skupienia. W III Niedzielę Adwentu na wszystkich Mszach Świętych wsłuchujemy się w słowo Boże kierowane do nas przez Księdza Pawła Bogusza, przewodniczącego Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej. Dodatkowo dla dzieci z naszej parafii Ks. Paweł prowadzi nauki w poniedziałek i wtorek podczas Mszy Świętych o godz. 17.00 oraz dla młodzieży o godz. 18.00.

Dodatkowo w Katedrze odbędą się „Rekolekcje dla Łodzi” głoszone przez Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Msza Święta z homilią Jego Ekscelencji odprawiona zostanie w najbliższą, IV Niedzielę Adwentu o godz. 19.00. W kolejne dni, w poniedziałek i wtorek Msze Święte z homiliami w ramach Rekolekcji odprawione będą o godz. 18.00, a po nich dodatkowe konferencje Księdza Arcybiskupa.

Bardzo gorąco zachęcamy do skorzystania także z sakramentu spowiedzi świętej, by jak najlepiej przygotować się do przeżywania i świętowania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie zmarnujmy tego czasu i wykorzystajmy święty okres Adwenty, który po raz kolejny dobry Bóg pozwolił nam przeżywać.