III Niedziela Adwentu 2022

Komunikaty duszpasterskie

  • Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Ponieważ w październiku przed obchodami 100. rocznicy konsekracji katedry odbyły się rekolekcje dla dorosłych, dzisiaj ma miejsce adwentowy dzień skupienia dla dorosłych. Nauki głosi ks. Paweł Bogusz, Przewodniczący Duszpasterstwa Młodzieży w AŁ.
  • dla młodzieży rekolekcje odbywają się w niedzielę (11.XII.) o 9.30 oraz w poniedziałek/ wtorek o godz. 18.00.
  • dla dzieci w niedzielę (11.XII) oraz w poniedziałek/wtorek o godz. 17.00.
  • Rekolekcje Adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się od 18 grudnia: niedziela – godz. 19.00 – Msza św. z homilią, poniedziałek/wtorek – godz. 18.00 Msza św. z homilią i konferencją.
  • Dzisiaj godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego zostanie przekazane przez harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju.
  • Tegoroczna wizyta duszpasterska zwana „kolędą” rozpocznie się po Świętach Bożego Narodzenia. Program kolędy dostępny będzie na stronie internetowej parafii, w gablotach, a także zwyczajem lat poprzednich wywieszony przy wejściu do budynków parafian. Jednak nastąpi pewna zmiana. Kapłani udadzą się tylko do domów parafian, którzy złożą „Zgłoszenie”. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stolikach przy ołtarzach bocznych i przy wyjściu z katedry wraz z puszką zgłoszeniową, do której można wrzucić kartkę ze swoim adresem. Kartki zgłoszeniowe można składać też w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Również na stronie internetowej jest gotowy formularz zgłoszeniowy, który wystarczy wypełnić i „kliknąć”, a w ten sposób zostanie wysłany na adres kancelarii parafialnej. Będzie też, zwyczajem ostatnich lat, możliwość uczestniczenia w wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w katedrze w dniu kolędy, gdy modlić się będziemy za mieszkańców danej ulicy.
  • Duszpasterstwo Pracowników Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej zaprasza na adwentowy dzień skupienia do domu św. Faustyny, które odbędzie się 17 grudnia o godz. 12.00 w Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9. Skupienie zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Mszą św.
  • Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w katedralnym kiosku, a w dni powszednie również w kancelarii parafialnej. Są też do nabycia świece Caritas i prasa katolicka.
  • Przy wyjściu z katedry odbywa się zbiórka na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
  • Zasnęli w Panu Ś.P. + Władysław Farbotko, + Grzegorz Kolasiński, + Jerzy Kmieciński + Czesław Fijałkowski i + Piotr Kiełbus

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…