XXIX Niedziela Zwykła 2022

Komunikaty duszpasterskie

  • Dziś, 16 października w Dzień Papieski podczas Sumy o godz. 12.30 zagra Łaska Orkiestra Dęta pod batutą Macieja Malinowskiego, a po Mszy św. odbędzie się koncert papieski. W programie najpiękniejsze pieśni i utwory dla św. Jana Pawła II. Przed katedrą młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeprowadzi kwestę. Zaś młodzież ze szkolnych kół Caritas rozprowadzać będzie Papieskie Kremówki.
  • Nabożeństwa różańcowe w katedrze odprawiane są:

– w niedziele o godz. 18.00

– od poniedziałku do piątku o godz. 17.30

– w soboty rano o godz. 8.30

Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki o godz. 17.30.

  • Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 16 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 20 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.
  • W najbliższy piątek, 21.10 Ksiądz Rafał wraz z grupą Uczniów Chrystusa zaprasza na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00
  • Zachęcamy do składania wypominków za zmarłych. Modlić się będziemy w wypominkach jednorazowych 1.11 i 2.11, oktawalnych od 1.11 do 8.11 podczas Mszy Świętych o godz. 17.00 oraz rocznych. Wypominki można składać w kancelarii parafilanej lub przy wyjściu z katedry w przyszłą niedzielę.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Misyjną. W sobotę 22 X na wieczornej mszy i w niedzielę 23 X gościć będziemy w naszej parafii ks. Davida Okullu z Ugandy. Ksiądz David dzięki pomocy naszej parafii zbudował m.in. studnię im. Stanisława Kostki dla mieszkańców ugandyjskich wiosek. Ksiądz David jest kapłanem z ludu Aczoli, proboszczem parafii Niepokalanego Serca Maryi w Pabo (archidiecezja Gulu) na północy Ugandy Księdzu Davidowi towarzyszyć będzie Krzysztof Błażyca dziennikarz Gościa Niedzielnego i serwisu wiara.pl. autor książek o Ugandzie, twórca fundacji SORUDEO AFRICA www.sorudeoafrica.org, pomagającej na północy Ugandy i wspierającej działania ks. Davida. To budowa studni głębinowych i rozwój edukacji. Obecnie fundacja odbudowuje szkołę na terenie parafii w Pabo. W niedzielę o godz.18.30 zapraszamy również na spotkanie z prezentacją fotograficzną o Ugandzie. Będzie też możliwość nabycia książki „Krew Aczoli”, której ksiądz David jest jednym z bohaterów.
  • W kiosku w głównej kruchcie katedry jest do nabycia najnowsza prasa katolicka. Zapraszamy!
  • Do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Suma i Włodzimierz Olczyk

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…