Triduum przed uroczystością Odpustową 2022

18 września w Kościele Polskim przeżywamy Święto Świętego Stanisława Kostki, głównego Patrona Polski oraz polskich dzieci i młodzieży. Nasza Parafia dumnie nosi imię tego wielkiego Świętego. W związku z tym już 18 września (w najbliższą niedzielę) przeżywać będziemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Stanisława Kostki.

Msze Święte tego dnia będą odprawiane, jak w każdą niedzielę (7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 14.00, 17.00 i 19.00), z tym, że tego dnia będzie kilka ważnych wydarzeń:

  1. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 – odbędzie się błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci, które dopiero rozpoczęły w tym roku swoją przygodę z nauką w szkole.
  2. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.30 – świętować będziemy główne obchody Odpustowe. Uroczystej Eucharystii przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wojciech Osial z diecezji łowickiej, który wygłosi także homilię. Na tej Mszy Świętej swoją Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej będą przeżywały dzieci z obecnych klas piątych, które przystąpiły w Katedrze do I Komunii w 2021 roku. Zapraszamy więc wszystkich do licznego udziału w uroczystości, a szczególne zaproszenie kierujemy do wszystkich grup parafialnych oraz każdego, kto związany jest z naszą łódzką Katedrą.
  3. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 – dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej w 2023 roku zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo oraz domówiony zostanie Akt Zawierzenia Świętemu Stanisławowi Kostce. Natomiast po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z Księdzem Proboszczem.

Aby jeszcze lepiej przygotować się do Uroczystości Odpustowej, w naszej Parafii przeżywać będziemy Triduum przed Uroczystością Świętego Stanisława Kostki. Rozpocznie się ono w czwartek, 15 września i zakończy w sobotę 17 września. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszach Świętych, do Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji oraz prywatnej modlitwy, zwłaszcza zaś do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Z racji przypadającej w niedzielę Rocznicy I Komunii Świętej dzieci z klas piątych, to spowiedź święta dla tych dzieci oraz ich rodzin odbędzie w następującym porządku:

  • 15 września (czwartek) o 17.00 – Msza Święta oraz spowiedź święta dla dzieci ze Szkoły podstawowej nr 46
  • 16 września (piątek) o 17.00 – Msza Święta oraz spowiedź święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14
  • 17 września (sobota) o 17.00 – Nabożeństwo pokutne oraz spowiedź święta dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Muzycznej oraz Szkoły Społecznej SP nr 1

Dzieci przychodzą na swoją uroczystość w niedzielę przed godziną 12.30 w strojach odświętnych. Na zakończenie każde dziecko otrzyma pamiątkowe Pismo Święte Nowego Testamentu, które m. in. będzie można wykorzystać na katechezie w szkole oraz do prywatnego czytania.