Dzień modlitw za Ukrainę

– Jako Kościół w Polsce pragniemy włączyć się w tę inicjatywę z otwartym sercem i gorąco zachęcić do modlitwy w intencji Ukrainy” – wskazał w związku z Dniem Modlitw za Ukrainę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.

Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.

Zachęcamy, aby – dziś szczególnie podczas Mszy Świętych – włączyć do intencji modlitwy powszechnej wezwanie o pokój na świecie i na Ukrainie, a w parafiach, gdzie odbywać się będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, by w intencjach wspomnieć tych, którzy oddali życie w obronie Ukrainy oraz za tych, którzy musieli uciekać z terenów okupowanych przez wojska rosyjskie.

– Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim. – podkreślił przewodniczący Episkopatu.

źródło: archidiecezja.lodz.pl