XXIII Niedziela Zwykła 2022

Komunikaty duszpasterskie

 • Od września przywrócony został porządek Mszy świętych tzw. „w ciągu roku”, powraca Msza święta w niedziele o godz. 14.00 i 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.
 • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo adoracyjne.
 • 8 września obchodzić będziemy Święto Narodzenia NMP. Porządek Mszy św. powszedni.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i licealną – kandydatów – do Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę, 11 września o godz. 9.30 na Mszę Św. i bezpośrednio po niej na pierwsze spotkanie.
 • W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com
 • W niedzielę, 11 września po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się w katedrze spotkanie księdza proboszcza z rodzicami dzieci ze szkół podstawowych, które w roku 2021 przystąpiły do I Komunii św., a obecnie przygotowują się do rocznicy I Komunii Świętej. Przeżywać ją będą 18 września w Uroczystość Patrona Dzieci i młodzieży, a zarazem Patrona naszej parafii – Świętego Stanisława Kostki.
 • Zapraszamy chłopców w każdym wieku szkolnym na kandydatów na ministrantów. Chętni powinni zgłosić się po Mszy Świętej do zakrystii lub w kancelarii oraz przyjść wraz z Rodzicami na spotkanie organizacyjne 26 września, w poniedziałek, na godz. 18.30 do salki katechetycznej przy ul. Skorupki 7.
 • Pragniemy wznowić działanie oazy dziecięcej i młodzieżowej przy naszej parafii. Dlatego zapraszamy chłopców i dziewczęta z klas I – VII na spotkania w soboty o godz. 11.00 oraz młodzież z klas VIII i szkół ponadpodstawowych w piątki o godz. 19.00 w salce przy ul. Skorupki 7. Chętnych również prosimy o zgłoszenie się po Mszy Świętej do zakrystii lub w kancelarii, a spotkania rozpoczną się od października i będą się odbywały z podziałem na grupy zgodnie z wiekiem i stopniem formacji. Jednocześnie też zachęcamy przygotowanych animatorów oazowych do pomocy przy prowadzeniu grup.
 • Zapraszamy Zakon Rycerzy Świeckich Jana Pawła II w najbliższą środę 7 września o godz. 18.00 na Mszę św., a później na rycerskie spotkanie. Chętnych mężczyzn, którzy pragną żyć duchem Rycerzy według nauki Św. Jana Pawła II zapraszamy na to spotkanie.
 • Po wakacjach powraca także grupa Uczniów Chrystusa. To spotkania dla dorosłych, podczas których rozważamy słowo Boże i wspólnie się modlimy. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w salce przy ul. Skorupki 7.
 • 17 września, w sobotę, w wigilię Odpustu ku czci św. Stanisława Kostki chcemy zorganizować autokarową pielgrzymkę dzieci i młodzieży z naszej parafii do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie k. Przasnysza. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii, koszt to 100 zł.
 • Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji są dostępne u duszpasterzy oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
 • Centrum Służby Rodzinie w Łodzi zaprasza do wzięcia udziału w grupie wsparcia te osoby pełnoletnie, które wychowały się w rodzinach z problemem uzależnienia od alkoholu lub są w związkach z osobą uzależnioną. Pierwsze spotkanie 7 września 2022 r. przy ul. Broniewskiego 1A. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne. Zapisy mailowo: csr@csr.org.pl lub telefonicznie: 607 131 131.
 • W sobotę 10 września wyruszy ulicami Łodzi Jerycho Rowerowe. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia w kościele Księży Salezjanów przy ul. Wodnej, a zakończy ok. godz. 18.00 przed kościołem Ojców Jezuitów. Kilka etapów pielgrzymki przejedzie z nami Ksiądz Arcybiskup. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.lodzkiejerycho.pl.
 • Dnia 10 września przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W naszej archidiecezji zostało powołane do istnienia duszpasterstwo specjalistyczne skierowane do wszystkich, którzy mają myśli samobójcze lub są po próbach samobójczych. Jego zadaniem jest również towarzyszenie tym, którzy doświadczają żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby. Szczegóły na stronie internetowej: www.papagenoteam.com. Msza św. w intencji osób w kryzysie celebrowana będzie 10 września o godz. 18.00 w Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę, do skarbon i za wpłaty na konto bankowe parafii. RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA PW. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI 90-458 ŁÓDŹ, UL. KS. IGNACEGO SKORUPKI 9 BANK PEKAO S.A. V O/ŁÓDŹ 29124015451111000011676274
 • W kiosku w głównej kruchcie katedry dostępna jest prasa katolicka.
 • We Włoszech, w słynnej Pracowni Snycerskiej Ferdynanda Stuflessera w miejscowości Ortisei, wykonywana jest rzeźba Świętej Rodziny z Betlejem stanowiąca wotum naszej parafii za szczęśliwe ocalenie od pandemii. Planowany termin zakończenia prac – grudzień 2022.
 • Do wieczności odeszła śp. Barbara Zofia Soliwoda. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…