XXII Niedziela Zwykła 2022

komunikaty duszpasterskie

 • W tym roku mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy czwartek 1 września o godz. 4.47 głos Dzwonu SERCE ŁODZI przypomni nam o tym. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
 • Od września przywrócony zostaje porządek Mszy świętych tzw. „w ciągu roku”, czyli od najbliższej niedzieli powraca Msza święta w niedziele o godz. 14.00 i 17.00, a w dni powszednie o godz. 17.00.
 • 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpocznijmy go z Bożym błogosławieństwem. Zapraszamy, więc dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i katechetów na godz. 8.00 na Eucharystię.
 • W tym tygodniu przypadają:

  – I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne w intencji powołań, potem Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie

  – I piątek miesiąca – o godz. 8.00 i 17.00 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo wynagradzające

  – I sobota miesiąca – godz. 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 modlić się bedziemy w intencji Ojczyzny. Po niej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 15.00
 • Parafia Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1) zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Celem kongresu jest propagowanie nauczania Kościoła o Bożym Miłosierdziu i ukazywanie świadectwa życia świadków Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie.
 • W kiosku  w głównej kruchcie katedry dostępna jest najnowsza prasa katolicka.
 • Do wieczności odeszła śp. Zdzisława Jamicka
  Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…