Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2022

komunikaty duszpasterskie

  • Dzisiaj  obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralne obchody łódzkie rozpoczną się Mszą świętą o godz. 10.00 sprawowaną przez ks. abp Grzegorza Rysia w kościele Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej, po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy w kierunku katedry. Ołtarze usytuowane będą:

I – na rogu ul. Żeromskiego i Al. Mickiewicza

II – na rogu Al. Mickiewicza i ul. Piotrkowskiej,

III – przy ul. Piotrkowskiej 194,

IV – przy ul. Piotrkowskiej 262

Można będzie uzyskać odpust zupełny za udział w uroczystej procesji eucharystycznej. Uroczystość Bożego Ciała należy do świąt nakazanych, czyli mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Dajmy świadectwo naszej wiary przez liczne i godne uczestnictwo. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój na świecie. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Na zakończenie odśpiewany zostanie hymn Ciebie, Boga wysławiamy i udzielone zostanie uroczyste błogosławieństwo.

  • Msze św. w katedrze odprawione będą dzisiaj o godz.: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 ipo procesjiok. 14.00, następnie o 17.00 i 19.00.
  • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo czerwcowe.
  • Przez otawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe odprawiane będzie z procesją wokół katedry.
  • W kiosku  w głównej kruchcie katedry dostępna jest najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do nabycia Gościa extra poświęconego w całości Eucharystii, a w nim między innymi: o cudach eucharystycznych, o świętych, którzy żyli karmiąc się wyłącznie Komunią Świętą.