V Niedziela Wielkanocna 2022

komunikaty duszpasterskie

 • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo majowe.
 • Nabożeństwa majowe odprawiane będą w niedziele o godz. 18.00, w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w soboty o 8.30.
 • Dnia 15 maja przypada 200. rocznica urodzin czcigodnej sługi bożej Wandy Malczewskiej. W związku z tym jubileuszem, dziś o godz. 12.00 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia rozpocznie się diecezjalna pielgrzymka do grobu Czcigodnej Sługi Bożej w Parznie.
 • W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.
 • W związku z zakończeniem etapu konsultacji synodalnych w archidiecezji łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich i duchownych), a także wszystkich, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi. Podczas tego spotkania wspólnie podejmiemy próbę podsumowania dotychczasowej pracy zespołów synodalnych oraz podamy pod dyskusję pierwszą (wstępną) wersję syntezy diecezjalnej, która zamieszczona jest na stronie internetowej AŁ. Prosimy o zapoznanie się z syntezą przed spotkaniem.
 • W najbliższą sobotę o godz.  13.00 odbędzie się uroczystość I Komunii świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 46. Spowiedź dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.00.
 • Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę 29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl.
 • W ubiegłą niedzielę przez członków Fundacji „Siepomaga” była przeprowadzana zbiórka charytatywna na terapię genową w walce z SMA 1 i rehabilitację ciężko chorego Leosia Grzywy. Dziś pragniemy podziękować za życzliwe podejście i za złożone ofiary w kwocie 8.470 zł.
 • W kiosku  w głównej kruchcie katedry dostępna jest niedzielna prasa katolicka.
 • Zasnęli snem śmierci i oczekują na zmartwychwstanie: śp. Danuta Ksyk, Danuta Lamus, Marian Zieliński i Leokadia Łuszkiewicz.
  Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”       

                                                                                                                ks. prałat Ireneusz Kulesza

                                                                                                                               Proboszcz