Niedziela Palmowa 2022

komunikaty duszpasterskie

 • Przypada dzisiaj 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. W modlitwie pamiętamy o Parze Prezydenckiej i o wszystkich, którzy zginęli udając się dla upamiętnienia 80. rocznicy mordu w Katyniu.
 • Zbliżamy się do końca Roku Jubileuszowego, ogłoszonego z racji na 100-lecie naszej diecezji. Jubileusz w kościołach stacyjnych zakończy się w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (17 kwietnia 2022 r.), natomiast w bazylice archikatedralnej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia 2022 r.). W tym dniu o godz. 19.00 w katedrze celebrowana będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, na którą zapraszamy.
 • Rekolekcje Wielkopostne dla Łodzi prowadzone przez ks. abp. Grzegorza Rysia rozpoczną się dzisiaj w kościele oo. Jezuitów (ul. Sienkiewicza 60). Nauki Rekolekcyjne podczas Mszy św. dzisiaj głoszone będą o godz. 18.00 i 20.30, natomiast od poniedziałku do środy Msza św. o godz. 18.00, po której nastąpi konferencja.
 • Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 • Na stolikach przy wyjściu z katedry znajdują się celuloidowe opakowania na „Śniadanie Wielkanocne dla Ubogich”. Zachęcamy do pobrania opakowań, napełnienia i przyniesienia ich w Wielką Sobotę wraz ze święconką. We Wielkanoc zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy i biednym z naszej parafii.
 • Triduum Paschalne w katedrze pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.00, Wielka Sobota – godz. 21.00.
 • W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 Jutrznia i Godzina Czytań.
 • W Wielki Piątek o godz. 15.00 rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Każdego kolejnego dnia Nowenny modlić się będziemy o pokój w ramach akcji modlitewnej: „ZATRZYMAJMY WOJNĘ WOŁAJĄC O MIŁOSIERDZIE”.
 • Święcenia pokarmów w katedrze w Wielką Sobotę w godz. 9.00 – 19.00.
 • We Wielkanoc i w drugi dzień Świąt Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 /w I dzień Świąt ks. Abp, a w drugi dzień – bp Ireneusz/, 14.00, 17.00, 19.00.
 • Od dziś rusza strona internetowa naszej parafii w nowej szacie graficznej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania i śledzenia ogłoszeń oraz aktualnych wydarzeń. Adres strony pozostaje ten sam: www.katedra.lodz.pl
 • Od 5 maja zapraszamy osoby dorosłe do nowej Wspólnoty Uczniów Chrystusa. Spotkania modlitewno-formacyjne będą się odbywały w czwartki o godz. 19.00 w salce katechetycznej przy ul. ks. I. Skorupki 7.  Opiekunem będzie ks. Rafał oraz trzech animatorów. Na spotkaniach będziemy poznawać Pismo Święte, dzielić się słowem Bożym i wspólnie się modlić.
 • Zasnęli w Panu: Florian Fornalski, Marek Tomczyk, Michał Tadeusiewicz i Henryka Woźniak.
  „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”