Uczniowie Chrystusa

wspólnota

Przy naszej Parafii w zeszłym roku powstała nowa grupa modlitewno-formacyjna Uczniów Chrystusa. Jest to propozycja dla osób dorosłych, pragnących zgłębiać treść słowa Bożego i nauczyć się nim żyć na co dzień.

Spotkania odbywają się w czwartki po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce katechetycznej przy ul. Księdza I. Skorupki 7. Opiekę duchową sprawuje ks. Rafał Balcerzak. Do wspólnoty przynależy już kilkanaście osób, ale drzwi zawsze dla każdego są otwarte!

założenia

Głównym założeniem jest spotkanie ze słowem Bożym, poznawanie Pisma Świętego oraz ćwiczenia, jak je wprowadzać w codzienne życie. Głównym zadaniem wspólnoty jest więc modlitwa i formacja duchowa i intelektualna. Jednak oprócz modlitwy będziemy starali się uatrakcyjniać nasze spotkania, m. in. wyjściami w teren, Adoracją Pana Jezusa w Katedrze itd.

Wtórym celem jest więc zbudowanie wspólnoty, czyli Kościoła, zgodnie ze słowami Pana Jezusa, że ” tam, gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.

zapraszamy

Zapraszamy wszystkich powyżej 18. roku życia do naszej grupy modlitewnej. Do grupy można w każdej chwili przystąpić oraz warto zachęcać też innych, bo na tym polega nasza misja ewangelizacji, by słowo Pana docierało wszędzie, gdzie to jest tylko możliwe. Jeśli ktoś się zdecyduje i przyjdzie na spotkanie, nie oznacza to, że zawsze już będzie musiał przychodzić, zapraszamy zawsze wtedy, kiedy czas pozwoli.

Bóg zapłać za każde Wasze apostolstwo w Kościele Chrystusowym!