V Niedziela Wielkiego Postu

komunikaty duszpasterskie

W najbliższych dniach liturgia o godz. 18.00 będzie sprawowana w następujących kościołach stacyjnych:

– 4 kwietnia – kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
– 5 kwietnia – kościół św. Józefa przy ul. Ogrodowej,
– 6 kwietnia – kościół- Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus,
– 7 kwietnia – kościół Podwyższenia Krzyża Świętego,
– 8 kwietnia – kościół św. Faustyny,
– 9 kwietnia – Nasza Parafia Archikatedra św. Stanisława Kostki.

Ks. abp Grzegorz Ryś zaprasza do modlitwy o pokój w Ukrainie podczas Ekumenicznej Drogi Krzyżowej ulicami Łodzi w piątek 8 kwietnia (przed Niedzielą Palmową). Rozpoczęcie o godz. 19.00 przed kościołem ewangelicko-augsburskim św. Mateusza (ul. Piotrkowska 283), następnie przejście ul. Piotrkowską do ul. Tuwima i zakończenie przy kościele Podwyższenia Świętego Krzyża (ul. Sienkiewicza 38). Prosimy uczestników o zabranie świec.

5 kwietnia o godz. 19.00 w katedrze – spotkanie księdza proboszcza z rodzicami dzieci klas II.

Za tydzień – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2022/2023. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy, przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych.

Bernardyńskie Liceum Ogólnokształcące w Łodzi zaprasza uczniów klas 8. do poznania szkoły w formie spaceru z nauczycielem. Najbliższe terminy takich spotkań to 5 i 9 kwietnia br. Informacje o rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pankiewicz.edu.pl w zakładce „Rekrutacja 2022/2023”.

Dyrekcja Katolickich Szkół w Łodzi przy ul. Nałkowskiej 2 na Dąbrowie prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich informuje o zapisach do:
– Katolickiej Szkoły Podstawowej, do klasy pierwszej (ogólnej lub o profilu matematycznym) i klasy czwartej (o profilu sportowym – koszykówka),
– do klasy pierwszej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia.
Zapraszamy na dni otwarte, które odbędą się 6 i 26 kwietnia w godz. 16.00-18.00. Więcej informacji na plakatach i ulotkach dostępnych przy wejściu do kościoła.

Duszpasterstwo Służby Zdrowia AŁ zaprasza na wielkopostny dzień skupienia: Świadkowie śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, w Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9. Początek o godz. 15.00.

Zasnęły w Panu: śp. Janina Wysocka, Jolanta Zajączkowska i Elżbieta Kulpik-Skrzydło.
„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”

Ksiądz Prałat Ireneusz Kulesza
PROBOSZCZ