I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022 r.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Rozpoczął się Wielki Post, czas łaski i nawrócenia, czas miłosierdzia od Pana. Od Popielca do Zielonych Świąt trwa okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Droga krzyżowa – odprawiana jest w archikatedrze w piątki:

                 – dla dorosłych o godz. 8.30,

            – dla dzieci o godz. 17.30,

                  – dla studentów o godz. 19.15

Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 18.00. Nauki pasyjne głosi ks. dr Józef Morawa, ojciec duchowny Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.

Kościoły Stacyjne – lista dostępna jest w gablotach i na stronie internetowej parafii.

v Z okazji Dnia Kobiet Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Bosych oraz Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej zaprasza kobiety do wspólnej modlitwy, którą w dniu 8 marca br. zaniesiemy do Boga w Kościele Sióstr Karmelitanek (ul. Św. Teresy 6). W programie przewidziano o godz. 17.30 adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Mszę św., a następnie spotkanie przy kawie i herbacie.

v Zapraszamy do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Łodzi, gdzie 11 marca o godz. 18.00 Mszę św. celebrował będzie abp Grzegorz Ryś z racji 48. rocznicy śmierci Stanisławy Leszczyńskiej. Msza św. poprzedzona będzie o godz. 17.30 wykładem pana Władysława Dmitruka pt.: Stanisława Leszczyńska, dzieciństwo, młodość, pobyt w obozie koncentracyjnym. Po zakończeniu Mszy św. zejście do krypty, złożenie kwiatów i modlitwa przy grobie Sługi Bożej w intencji beatyfikacji.

v W sobotę 12 marca Msza św. o godz. 7.00 odprawiona zostanie w intencji ks. Grzegorza Matyni z okazji Imienin.

v Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

v Na katedralnej stronie internetowej dostępne są informacje w formie kwestionariusza dla osób, które zechciałyby przyjąć do siebie uchodźców, a także znajdziemy tam PORADNIK DLA OSÓB GOSZCZĄCYCH UCHODŹCÓW Z UKRAINY. Prosimy o zapoznanie się i zachęcamy do otwarcia sec i mieszkań dla osób w potrzebie.

v Po wieczną nagrodę odeszli do Pana śp.: Henryka Krzywańska-Marek, Paweł Fiedorowicz, Ryszard Koziarski, Mirosław Miazek i Janina Lenart.

„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”

 Śpiewem Suplikacji Święty Boże… błagajmy o pokój i wolność dla Ukrainy.

Komunikat Caritas

Uchodźcy z Ukrainy docierają już do naszego regionu. Caritas Archidiecezji Łódzkiej przygotowuje się do długofalowego wsparcia uchodźców i prowadzi zbiórkę produktów z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykułów higienicznych, które można dostarczać bezpośrednio do Punktu Pomocy Charytatywnej łódzkiej Caritas w Łodzi, przy ul. Wólczańskiej 108, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 – 16:00.

Najbardziej potrzebne artykuły spożywcze to: konserwy mięsne i rybne, gotowe hermetycznie zamknięte potrawy gotowe (instant), ryż, kasza, mąka, cukier, olej, herbata, batony energetyczne, żywność dla małych dzieci. Artykuły higieniczne, które są potrzebne to: płyny do kąpieli, płyny pod prysznic, mydło, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy, chusteczki nawilżające.

Produkty przeznaczone zostaną dla uchodźców, którzy zamieszkają na terenie archidiecezji łódzkiej.

Produkty te można dostarczać do parafii, która później przekaże je do Caritas.

Równolegle łódzka Caritas prowadzi również zbiórkę pieniężną na zakup produktów spożywczych i higienicznych. Prosimy o hojne wsparcie.

Wpłat można dokonywać na stronie Caritas:

https://www.caritas.lodz.pl/zbiorki/pomoc-zywnosciowa-dla-uchodzcow

lub tradycyjnie przelewem na nasz rachunek:

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

90-507 Łódź, ul. Gdańska 111

Bank Pekao S.A. V O/Łódź 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077 z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy”.

Wpłaty gotówkowe przyjmujemy w kasie Caritas w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 111, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30 – 15:30.

UWAGA: NIE PROWADZIMY ZBIÓRKI ODZIEŻY I OBUWIA.