01

Około 300 osób wzięło udział w corocznej archidiecezjalnej pielgrzymce do Łagiewnik. Pątnicy wyruszyli tuż po godz. 9 sprzed Archikatedry. Abp Marek Jędraszewski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

"Kochająca matka zawsze trzeźwa" to hasło tegorocznej pielgrzymki. Uczestnicy szli w intencji trzeźwości i trudnych problemów Łodzi i regionu.
Mszy Świętej o godz. 13 w kościele oo. franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach przewodniczył bp Adam Lepa. W homilii przybliżył postać bł. Rafała Chylińskiego, który uczy nas myślenia o innych, a nie tylko o sobie, a także m. in. o tym, że Pan Jezus zawsze daje człowiekowi łaskę, aby mógł zrozumieć i zrealizować trudne prawdy w swoim życiu.

Bł. Rafał Chyliński urodził się 8 stycznia 1694 r. we wsi Wysoczka koło Poznania. Zmarł 2 grudnia 1741 r. w Łagiewnikach. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał Boga. Troszczył się o biednych, chorych i cierpiących. Często mawiał:
"miłujmy Pana, wychwalajmy Pana zawsze, nigdy Go nie obrażajmy"- to właśnie dlatego starał się wynagradzać za grzechy świata, wybierając drogę pokuty, wyrzeczenia, postów i licznych umartwień.

Po Mszy Św. Bp Lepa dokonał aktu zawierzenia całej łódzkiej społeczności przy grobie bł. Rafała Chylińskiego.


Źródło: www.archidiecezja.lodz.pl Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej")